13. 5. 2008

Skvělé Silverlight grafy zdarma

Visifire je sada open source vizualizačních komponent, které jsou postaveny na technologii Silverlight 2.0 od Microsoftu.

Visifire umožňuje jednoduše vkládat velmi hezké a animované grafy do webových stránek. Pro práci s Visifire je možné použít snad libovolnou webovou platformu (jazyk), namátkově to může být např. PHP, ASP, Rubby on Rails, HTML. Těm méně zdatným doporučuji využít Chart Designer. Pokud chcete vidět tyhle grafy v akci, stačí nahlédnout do galerie.

Z mého pohledu bych Visifire označil jako pěkně tvrdou konkurenci Google Charts API. Google Chart API je v mnoha ohledech velmi omezené, díky technologiím na nichž je postaveno

Visifire přijímá vstupní data ve formátu XML. To umožňuje zaslat mnohem větší množství dat a parametrů, než v případě Google Chart API, k němuž je možné přistupovat pouze přes GET metodu protokolu HTTP.

Na závěr bych chtěl ještě zmínit velké pozitivum technologie Silverlight. Silverlight je zcela platformně nezávislý, jedná se totiž o plugin do prohlížeče (podobě jako Adobe Flash).